BEZ KAPI ULJA I PRZENJA! Najlepse pecivo iz rerne!
Danas sam želela da vas ugostim u svojoj kuhinji na malo drugačiji način , mesimo, pričamo i spremamo preukusna punjena peciva. Ovog puta kalcone iz rerne. Pišite mi u komentarima kako vam se dopada ovaj format.
POTREBNE NAMIRNICE:
Za testo:
• 200 ml mlake vode
• 200 ml mlakog mleka
• 8 g suvog ili 20 g svezeg kvasca
• 1 kasicica soli
• 1 kasicica secera
• 500 g brasna
• 4 kasike ulja
Za punjenje:
• Paradajz sos ili pica sos
• 250 g rendane mocarele
• Malo origana
Peci na 220 C 10-15 minuta
Today, I wanted to welcome you into my kitchen in a slightly different way. We’ll be kneading, chatting, and making incredibly delicious stuffed pastries together. This time, we’re baking homemade Calzones in the oven!
Let me know in the comments how you like this format. ❤️
INGREDIENTS:
For the Dough:
• 200 ml warm water
• 200 ml warm milk
• 8 g dry yeast or 20 g fresh yeast
• 1 teaspoon salt
• 1 teaspoon sugar
• 500 g all-purpose flour
• 4 tablespoons oil
For the Filling:
• Tomato sauce or pizza sauce
• 250 g shredded mozzarella cheese
• A little oregano
Baking:
Bake at 220°C (425°F) for 10–15 minutes, or until golden brown.
Enjoy every bite!
21件のコメント
Aurora, imam jedno pitanje, da li imas neko testo, pecivo, sa nekim drugim brasnom s obzirom na gluten kao stetan, pravim po nesto ali nisam zadovoljna rezultatom, veki pozdrav
Lijep pozdrav draga Aurora. Oduševite me svaki put. Zagrljaj i ljubav vam iz Zenice šaljem.
Prelijepo je kao I sve sto spremas!
Pa ovo se obavezno mora probati.Verovatno vise necu ni praviti klasicnu picu.Fantastican recept a i brze se pravi.Obozavam da vas slusam i gledam.Super ste❤❤❤
Halo Aurora, imaš lepu vanglicu (emajlirana ) u vojvodini se kaže vajdling. Jako dobro posuđe. Dali si čula za tu reč. I još jedan savet od mene. Ako možeš kupi tebi vanglu sa zaklopac za testo koje se pravi sa kvasac. Kada napraviš testo staviš u tu vanglu i pokriješ sa ćebe i za 30-40 minuta testo duplo poraste i nije potrebno da staviš u rernu. Vangla je od firme Tappa. Volim da te gledam jer ti pečeš po starim receptima i to je najbolje a i ja tako radim. Poznajem sve što ti pripremiš. Drago mi je da ti zdravstveno ide bolje i mnogo pozdrava iz Beča. 👍
❤
Hvala na lijepom receptu srdačan pozdrav kraljica za tijesta.❤
Zvuci dobro….hvala🙏
👌👌😋❤️😍🤙
Supeer bravoo !
Da li ovo testo može da se ispeče kao klasična pica?
Draga moja majstore pravi i ovo je za wau.A ukus da nepricamo oci su ogledalo dobrog zalogaja .Sretno sa radom i lijep pozdrav od ❤ je iz Bosne
Super pecivo kao i uvijek od vas.Pozdrav i lajk iz USA 🇺🇸 ♥️
Niko ne moze da vam parira u prelepim testima koja disu i mirisu..hvala za recept!❤
Predivno.❤❤❤❤❤
Hahah zena carica! Ekspert za sva jela,sta god da sam probala od vasih recepata sve je uspelo ❤
Divno super,orelepo
Μπράβο 🎉
Vredne ruke nase Aurore !❤❤❤❤
❤
Diiivnoooo❤